Veterinarijos klinika Vilniuje

Ar gyvūnus reikia skiepyti?

Veterinarijos klinika

Užtikrinti, kad gyvūnas būtų paskiepytas, yra kiekvieno atsakingo šeimininko pareiga. Tačiau skiepų rekomendacijos gali skirtis skirtingose veterinarijos klinikose ir tarp skirtingų gyvūnų rūšių. Daugelis gyvūnų savininkų dažnai turi abejonių, ar skiepai tikrai yra reikalingi, nes bijo sukelti daugiau žalos, negu naudos. Todėl svarbu suprasti, kokios ligos gali grėsti Jūsų gyvūnui. Visais šiais klausimais Jus gali konsultuoti tik veterinarijos klinika Vilniuje, ar kitame Jūsų gyvenamajame mieste.

 

Kas yra vakcinos (skiepai)?

Vakcinos tikslas yra apsaugoti gyvūną nuo susirgimo konkrečia liga. Skiepų sudėtyje yra antigenų, kurie mažina ligas sukeliančius organizmus. Daugumą vakcinų reaguoja švelniai su augintinio gyvūno imunine sistema, tačiau yra atvejų, kai būna sukeliamos ir rimtesnės reakcijos. Veterinarijos gydytojas išrinks geriausius skiepus ir supažindins su galimais šalutiniais požymiais.

 

Kokių rūšių vakcinų yra?

  1. Pagrindinės vakcinos, kurios apsaugo gyvūnus nuo sunkių ligų, kurios gali būti perduodamos ir žmogui. Jos yra rekomenduojamos kiekvienam gyvūnui.
  2. Nepagrindinės vakcinos yra skiriamos tiems gyvūnams, kurie turi polinkį į tam tikrą ligą.

 

Kodėl gyvūnams reikia visos serijos skiepų?

Kai gimsta maži kačiukai ar šuniukai, jie įgyja apsauginius antikūnus iš savo motinos. Apie 16 amžiaus savaitę šie antikūnai išnyksta ir imunitetas silpnėja. Be tyrimų neįmanoma nustatyti, kokį antikūnų skaičių turi gyvūnas, jei, pavyzdžiui, jį priglaudėte iš gatvės – net neaišku, ar jį globojo motina. Tinkamai sudarytas skiepų grafikas ir skaičius padeda išvystyti tinkamą augintinio imunitetą ligoms. Jei tam tikrus skiepus praleidote, veterinarijos gydytojas pasiūlys papildomus.

 

Ką daryti, jei priglaudžiau suaugusį gyvūną ir nežinau jo skiepų istorijos?

Tokiu atveju, reikėtų skiepyti taip, lyg gyvūnas nebūtų skiepytas, t.y. visa skiepų serija. Arba bent jau suleisti du pagrindinius skiepus ir vakciną nuo pasiutligės.

 

 

Kokios gali būti reakcijos po vakcinos?

Daugumai gyvūnų nepasireiškia jokie šalutiniai požymiai, tačiau, prie galimų, verta paminėti: mieguistumas, skiepijamos vietos niežėjimas. Stebėkite savo augintinį ir, jei pastebėjote, neįprastus požymius, kuo skubiau vykite pas veterinarijos gydytoją.

 

Atminkite, kad nepriklausomai nuo skiepijimo plano, Jūsų augintinis turi pasirodyti pas veterinarą kasmet profilaktiškai. Gyvūnai sensta greičiau už žmones, todėl kasmetinė apžiūra yra būtina, norint išlaikyti gerą augintinio sveikatą ir ankščiau laiko diagnozuoti galimas ligas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *