vaistai

Inhaliatoriai: kokį pasirinkti, sergant astma?

Sveikata

Ši informacija padės Jums susipažinti su įvairių inhaliatorių trūkumais ir privalumais, kad galėtumėte lengviau išsirinkti.

Astmos inhaliatoriai – tai nešiojami prietaisai, kurie pasirūpina, kad tam tikri vaistai patektų į Jūsų plaučius. Inhaliatorių įvairovė padeda optimaliai reguliuoti astmos priepuolius tiek suaugusiems, tiek vaikams. Kai kada būna taip, kad vienas inhaliatorius tinka Jums, bet netinka kitiems žmonėms, arba atvirkščiai. Tinkamai pasirinktas inhaliatorius užtikrins, kad gausite tinkamą dozę medikamentų ir būsite apsaugoti nuo astmos priepuolių.

Kokių tipų būna inhaliatoriai?

  1. Fiksuotų dozių inhaliatoriai. Atitinkama vaistų dozė yra prietaise, kurį reikia paspausti, norint kad jis veiktų. Kai kurie inhaliatoriai automatiškai įpurškia vaistus, kai Jūs įkvepiate jį per burną. Tam yra skirtas specialus kandiklis. Šie inhaliatoriai dažniausiai turi specialius skaitiklius, todėl Jūs galite visada žinoti, kiek vaisto jame dar yra likę. Tačiau, jei skaitiklio nėra- reikia patiems sekti sunaudojamas dozes. Šiuos inhaliatorius yra patogus nešioti su savimi, nes jie yra nedideli. Jiems nereikia gilaus įkvėpimo ar iškvėpimo. Jei atsitiktinai šiek tiek iškvėpėte oro – nieko tokio. Kai kurie inhaliatoriai reikalauja metodiško kvėpavimo. Drėgmė vaistams įtakos neturi.
  2. Dozuojamieji inhaliatoriai su tarpine. Norint jį naudoti, reikia sujungti inhaliatoriaus kandiklį su tarpine. Prieš naudojimą, giliai iškvėpkite ir tada paspauskite inhaliatorių, kad jis išpurkštų vaistų dozę. Bent kelis kartus įkvėpkite ir ištraukę inhaliatorių sulaikykite kvėpavimą bent 10 sekundžių. Iškvėpkite pro nosį.
  3. Sausų miltelių inhaliatoriai. Nėra naudojamas cheminis propelentas, tam, kad gautume vaistų dozę. Medikamentai yra gaunami lėtai, giliai ir greitai  kvėpuojant. Šie inhaliatoriai gali būti skirtingi ir turėti: sausų miltelių vamzdelį, miltelių diską arba vienos dozės miltelių diską.

 

Kai kurie žmonės negali naudoti standartinių dozių arba sausų inhaliatorių, todėl turi naudoti kitus prietaisus. Pavyzdžiui, fiksuotų dozių inhaliatorius su kauke. Kaukės paprastai yra reikalingos mažiems vaikams ar kūdikiams. Kaukės dėka galima būti tikriems, kad vaikas tikrai gavo tinkamą ir visą vaistų dozę. Taip pat galima naudoti ir purkštuvus. Jie praverčia mažiems vaikams, arba žmonėms, kuriems reikia didelės dozės medikamentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *