Alkoholio detoksikacija: kaip saugiai atsikratyti alkoholio abstinencijos simptomų namuose

Paslaugos

Alkoholizmas gali paveikti su juo kovojantį asmenį ir jo artimuosius. Detoksikacija gali atrodyti kaip vienintelis būdas kovoti su alkoholizmu. Tačiau svarbu nepamiršti, kad alkoholio detoksikacija gali būti pavojinga, jei ji atliekama namuose. Detoksikacija profesionalioje reabilitacijos įstaigoje paprastai yra labiausiai rekomenduojamas būdas kovoti su priklausomybe ir priklausomybe nuo alkoholio.

Alkoholio abstinencijos gydymas namuose

Daugelis žmonių galvoja detoksikuoti nuo alkoholio namuose. Jie gali apsvarstyti galimybę detoksikuoti namuose, nes atrodo, kad sudėtingą situaciją lengviau išspręsti. Paprastai nėra vietos, kuri būtų patogesnė, saugiau ir valdoma nei žmogaus namai. Tačiau detoksikacija namuose gali turėti pavojų, kai žmonės nesupranta alkoholio vartojimo nutraukimo laiko ir rizikos, susijusios su alkoholio nutraukimu.

Alkoholio detoksikacijos namuose rizika

Daugeliui žmonių susidaro įspūdis, kad alkoholio detoksikacija nėra tokia pavojinga kaip kitų narkotikų pašalinimas. Tačiau šis įsitikinimas negali būti toliau nuo tiesos. Yra rimta, potencialiai pavojinga gyvybei rizika, susijusi su detoksikacija nuo alkoholio, ypač kai tai darote patys.

Kai staiga nustojate gerti alkoholį, organizmas reaguoja su abstinencijos simptomais. Šie simptomai yra skausmingi, sunkiai valdomi ir gali tęstis kelias savaites. Be jokių vaistų, kurie padėtų tai išgyventi, procesas bus dar sunkesnis. Staigus alkoholio vartojimo nutraukimas gali sukelti haliucinacijas, traukulius ir net širdies nepakankamumą, kuris gali baigtis mirtimi. Nors tai yra reta, jūs niekada nežinote, kaip jūsų kūnas reaguos į detoksikaciją, kol to nepajusite.

Be to, jei gerdami vartojote kitas medžiagas, pvz., heroiną, receptinius vaistus, kokainą, abstinencijos simptomai gali pablogėti arba būti nenuspėjami.

Kai kuriems žmonėms skausmas yra toks stiprus, kad jie nusprendžia vėl pradėti gerti. Tai baigiasi bandymu mesti rūkyti, bet nepavyksta dėl abstinencijos simptomų. Kai įeinate į stacionarinio gydymo nuo alkoholio programą, esate pašalintas iš savo aplinkos ir žalingų įpročių.

Daugelis žmonių, kurie kovoja su priklausomybe nuo alkoholio, taip pat kovoja su kitomis sveikatos būklėmis, tokiomis kaip depresija, nerimas ar asmenybės sutrikimai. Žmonės dažnai vartoja alkoholį savigydai, tačiau nustojus gerti šie sutrikimai gali paūmėti. Tiesą sakant, kai kurie žmonės net nesuvokia, kad susiduria su psichikos sveikatos sutrikimais, kol nustoja gerti.

Įsitraukę į alkoholizmo gydymo programą, gausite medicininę priežiūrą, skirtą alkoholio abstinencijai ir bet kokiems kartu pasireiškiantiems sutrikimams.

Mediciniškai prižiūrimo alkoholio detoksikacijos gydymo privalumai

Dėl rimtos rizikos, susijusios su savęs detoksikacija nuo alkoholio, neturėtumėte bandyti detoksikuoti alkoholio namuose. Daug saugesnis pasirinkimas – dalyvauti stacionarinėje arba ambulatorinėje gydymo programoje, kurią prižiūri medicinos specialistų komanda, galinti pasiūlyti jums reikalingą priežiūrą.

Kai kurie medicininės detoksikacijos pranašumai yra šie:

  • Medicininis stabilizavimas.
  • Bendraamžių palaikymas.
  • Saugi ir struktūrizuota aplinka.
  • Recidyvo prevencija.
  • Terapinė intervencija.
  • Šeimos parama.
  • Ilgalaikis gydymas (priežiūra po to).

Turite keletą detoksikacijos variantų:

  • Gydymas stacionare: pasirinkus nutraukti gydymą stacionarinėje gydymo įstaigoje, jums bus naudinga visą parą teikiama medicinos specialistų komanda. Stacionarus gydymas dažniausiai rekomenduojamas žmonėms, kurie ilgą laiką vartojo alkoholį arba vartojo per daug alkoholio priklausomybės laikotarpiu. Kitas stacionarinio gydymo privalumas yra tas, kad prireikus gydytojas gali paskirti vaistus, padedančius valdyti abstinencijos simptomus.
  • Ambulatorinis gydymas: jei jūsų priklausomybė nebuvo sunki, galimas ambulatorinis gydymas. Ambulatorinė detoksikacija – tai reguliarus apsilankymas gydymo įstaigoje detoksikacijos metu. Daugumą ambulatorinio detoksikacijos atliksite namuose. Apsilankius gydymo įstaigoje gali būti išrašyti vaistai, galintys padėti nuo abstinencijos simptomų.

Išblaivinimo paslaugos: detoksas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *