Kanalizacijos išsiurbimas iš vietinės kanalizacijos ir biologinis nuotekų valymas

Kanalizacijos išsiurbimas

kanalizacijos issiurbimasCivilizuotame pasaulyje griežtai pabrėžiama, kad norint būti sveikiems reikia gyventi laikantis higienos normų. Tai ne vien rankų plovimas išėjus iš tualeto, bet ir pasirūpinimas tuo, kad panaudotas vanduo būtų saugiai transportuojamas bei išvalomas laikantis visų reikalavimų. Kanalizacijos sistema turi būti įrengiama specialistų, nepriklausomai nuo to, ar tai būtų daugiabutis, ar nuosavas namas, ar sodo namelis. Buitinių nuotekų šalinimas turi būti vykdomas atsakingai, o tam reikia, kad kanalizacijos išsiurbimas vyktų periodiškai.

Daugiau informacijos: www.rosma.lt

Dažniausiai šeimos, gyvenančios nuosavuose namuose, nesinaudoja miesto kanalizacijos sistema ir įsirengia vietinę talpyklą savo kieme, nes tai pigiau nei tiesti naujus vamzdžius. Didesnės šeimos naudoja dešimties kub. metrų talpos rezervuarus ar net didesnius, priklausomai nuo poreikio. Kadangi kanalizacijos išsiurbimas daromas specialia mašina, turi būti parūpintas patogus privažiavimas. Į mašinos cisterną telpa nuo penkių iki dešimt kub. metrų, todėl didesnės talpos kanalizacijos išsiurbimas kartais yra daromas per du kartus. Tokia talpykla turi būti apsaugota nuo kritulių ir požeminių vandens srovių. Buitinių nuotekų talpinimui vietą parinkti nėra taip parasta, nes reikia atlikti ir grunto tyrimus. Tokiam tikslui taip pat reikalingi patyrę savo srities žinovai. Kada atėjo metas kanalizacijos išsiurbimui pastebėti nėra sunku, nes tualete ima sunkiau nusileisti vanduo, o kriauklėje vanduo subėga lėčiau. Pastebėjus šiuos požymius būtina susirasti patikimą įmonę, kuri siūlo tokias paslaugas: kanalizacijos išsiurbimas, kanalizacijos vamzdynų valymas, vamzdynų diagnostika ir pan. Turėdami pastovų tokių paslaugų tiekėję būsite ramūs, kad jūsų buitinės nuotekos neteršia gamtos.

Biologinių vandens valymo įrenginių priežiūra kiek sudėtingesnė, nes jos išleidžiamas išvalytas vanduo turi turėti leidimą ir atitikti tam tikras normas, nurodytas Nuotekų valymo reglamente. Reglamentą pažeidus galima gauti administracinę baudą už aplinkos teršimą. Baudos yra didelės, todėl reikia kanalizacijos įrengimo darbus atlikti itin kruopščiai. Į biologinius valymo įrenginius negali patekti chloro, naftos produktų, tepalų ir riebalų, išskyrus nuo indų. Į valymo įrenginį turi tekėti tik vanduo iš virtuvės bei vonios kambario. Biologinio valymo būdu išvalytas vanduo gali būti nukreipiamas antriniam vartojimui, todėl tai yra ekonomiškas nuotekų valymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *