Kanalizacijų valymas mieste arba kaime

Kanalizacijų valymas

kanalizacijų valymasYra tokių žmonių, kurie linkę namuose viską kaupti, visokius nereikalingus daiktus, kurių nenaudoja, tačiau nei juos dovanoja, nei parduoda, nei išmeta. Tačiau net ir tokie asmenys žino, kad kai kuriais dalykais būtina atsikratyti laiku! Kalbame apie buitines nuotekas, kurios kaupiamos specialiose talpose. Tos talpos dažniausiai būna užkastos kiemo teritorijoje, pakankamai atviroje vietoje, kad vėliau kanalizacijų valymas nesukeltų nepatogumų. Žinoma, jei kiemas yra mažas, tai papildomų arų nėra kaip pridėti, bet jei yra visos sąlygos, tai privažiavimu reikia pasirūpinti kuo geriau. Kanalizacijų valymas daromas su didelėmis transporto priemonėmis, kurios yra mobilios ir išsiurbe iš užkastos tapos buitines nuotekas (skystas atliekas) į savo rezervuarus. Po to tos mašinos iš kliento namų važiuoja atgal į savo darbovietę, kad paimtas turinys būtų valomas valymo įrenginiais. Tais pačiais valymo įrenginiais valomos ir nuotekos iš daugiabučių. Tokios įmonės yra daugelyje Lietuvos miestų, nes viena įmonė nespėtų aptarnauti visų Lietuvos gyventojų, o taršos grėsmę reikia prižiūrėti. Juk buitinės nuotekos, išsiliejusios į aplinką dar prieš valymą, būtų tikra ekologinė nelaimė, vos ne katastrofa, jautresniems žmonėms, kurie myli gamtą. Ir teisingai! Juk visi esam tos pačios planetos prieglobstyje, tai reikia ja rūpintis, gerai, kad yra neabejingų žmonių.

Kanalizacijų vaymas – mokama paslauga, bet be jos neišsiverčia nuosavų namų gyventojai, kurie turi įprastas talpas buitinėms nuotekoms laikyti, jei  neužsiima ekologiškai buitinių nuotekų valymo įrenginiais fiziniams asmenims. Kanalizacijų vaymas daromas maždaug vienodais intervalais, todėl gyventojams nesunku numatyti, kad šios paslaugos vėl prireiks. Į talpas nepatenka jokie krituliai ar kitokie pašaliniai skysčiai, o savo šeimos vandens sunaudojimą šeima žino. Jei šeimos nėra, žmogus gyvena vienas, tai jo talpa buitinėms nuotekoms dažniausiai būna mažesnė, todėl jam kanalizacijų valymas daromas panašiu dažnumu. Kanalizacijų valymas, beje, ilgai neužtrunka, gal kokias penkiolika minučių. Todėl likusį dienos laiką galite leisti kaip tinkami. Kanalizacijų valymas daromas ne tik dėl aplinkosaugos, bet ir todėl, kad kai talpa buitinėms atliekoms beveik pilna, vanduo kriauklėje sunkiau subėga, tas pats ir tualete nuleidus valdenį. Tokių nepatogumų išvengiama, kai kanalizacijų valymas daromas dar iki talpai prisipildant. Kiek žinome, išsiurbimas turi savo tarifą prieklausomai nuo talpos dydžio, o ne nuo kiekio, kurie tuo metu talpoje yra. Vadinasi, siurbti pusę „bačkos“ neverta, reikia palaukti, kol bus užsipildę ¾ talpos. Tai optimaliausias variantas gyventojui, o darbuotojui nereikės pernelyg dažnai pas jus važiuoti. Kai kanalizacijų valymas baigtas, namuose kurį laiką tvyro nemalonus kvapas, ypač vonios kambaryje, kuriame yra tualetas. Po kurio laiko ta smarvė dingsta kelis kartus nuleidus vandelį ir gyvenimas grįžta į įprastas vėžias. Tai nereiškia, kad, kai kanalizacijų valymas baigtas, galima dvi valandas maudytis duše ar kriauklėje pamiršti atsuktą čiaupą. Vandens ištekliai Žemėje yra riboti ir šaltiniai nėra atsinaujinantys. Tai reiškia, kad vandenį reikia taupyti, nors ir manote, kad dabar jo turite į valias. Pagalvokite apie tuos, kurie už puodelį vandens daug ką paaukotų, nes ne visi turi gėlo vandens.

Esame suaugę žmonės ir turime būti atsakingi ne tik dėl to, ką nusiperkame, bet ir dėl to, ką darome su atliekomis ir nuotekomis. Šiukšles metame į šiukšliadėžę, ne bet kaip, o rūšiuodami. Tai ir buitines nuotekas turime nutekinti ten, kur jos dera būti. Mūsų pareiga gyventi taip, kad būtume pavyzdys jaunajai kartai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *