Matinis stiklas turi unikalų paviršių

Be kategorijos

Matinis stiklas
Matinis stiklas tai yra įprastas stiklas, kuris yra apdorotas rūgštimi arba naudojant matinę plėvelę, tokiu  būdu jis įgauna permatomą paviršių. Atsižvelgiant į naujas savybes gaunamas matinis stiklas yra naudojamas, kai yra gaminamos  lempos, žurnalų staliukai, lentynos, stiklines durysdurys ir vitražai, taip pat yra  naudojami apdailai interjere. Šis stiklas turi nepermatomą paviršių, kuris yra gaunamas naudojant chemines medžiagas. Stiklas gali  būti gaunamas tiek visiškai matinis, tiek ir su įvairiais atvaizdais.  Kartais ant tokio stiklo gali būti padengiami net labai sudėtingi piešiniai ir raštai, tačiau mechaniniai faktoriai gali pažeisti stiklą. Cheminės medžiagos suteikia galimybę gauti su atsparesniu paviršiumi, kuris yra atsparus mechaniniam poveikiui. Matinis stiklas užima labai svarbią vietą tarp šiuolaikiškų dekoravimui  naudojamų medžiagų, kurios yra naudojamos, kai norima tinkamai įrengti interjerą. Matinis stiklas, tai yra pusiau permatomas stiklas, jis gali būti neutralaus atspalvio ir faktūros. Kur gi gali būti naudojamas toks stiklas? Šis stiklas yra pakankamai paprastai apdorojamas ir vėliau gali būti naudojamas, kai yra įrengiamas interjeras, tai yra durys, pertvaros, baldai, bei fasadai. Šis  stiklas  yra gaminamas, kai jį veikia cheminės medžiagos, tokiu  būdu stiklas tampa matinis. Taigi yra gaunamas nepermatomas matinis stiklas, kuris praleidžia šviesą. Tačiau  dėl jos nėra aiškiai matomas atvaizdo kontūras. Stiklas gali turėti matinę dangą iš vienos arba iš abiejų pusių. Jei viena pusė yra matinė, tokiu  atveju  tai  yra vienpusis satinas, jei abi  stiklo pusės yra matinės, tokiu atveju jis yra  vadinamas dvipusiu satinu.

Tokiu atveju  yra  dar stipriau nepraleidžiamas atvaizdas ir tokiu būdu sukurti daiktų ir kitų žmonių kontūrų yra praktiškai neįmanoma.  Žinoma, tokiu atveju  labai svarbų vaidmenį atlieka atstumas, kuris yra nuo stiklo iki žmogaus. Jei tai bus 5-15 cm, tokiu atveju per tokį  artimą  atstumą bus galima pamatyti labai aiškius kontūrus. Kur gi gali  būti naudojamas matinis stiklas?  Paminėti visas  šio stiklo naudojimo  sritis yra praktiškai neįmanoma ir klausimas  ar verta? Juk  variantų tarp jų yra tikrai labai daug.  Naudojant šį stiklą gali būti gaminamos biurų pertvaros, dušo kabinos, lubos, stiklinės grindys,  baldų durys, stalviršiai ir kitos interjero detalės. Kokios  gali būti matinio stiklo apdorojimo rūšys? Tai gali būti mechaninis apdorojimas, tokiu  būdu nuo paviršiaus su specialių įrankių pagalba  yra pašalinamas paviršiuje esantis sluoksnis. Yra atliekamas cheminis apdorojimas, kai  stiklas  tampa matiniu su įvairių cheminių preparatų ir medžiagų pagalba. Taip pat gali būti atliekamas paviršiaus deginimas. Tokiu būdu ant permatomo stiklo iš abiejų pusių yra padengiama stiklo danga ir vėliau ji yra deginama krosnyje. Naudojamos lakuojančios medžiagos. Stiklo paviršius yra padengiamas laku ir dažais, kurie džiūna ir tokiu būdu imituoja matinį piešinį. Naudojamas lazerinis  metodas

            Matinis stiklas yra ypatingas. Kalbant apie šiuos stiklus verta paminėti tai, kad jie pakankamai greitai  išsitepa, kadangi jų paviršius yra ypatingas. Tačiau šis stiklas  turi būti plaunamas labai kruopščiai. Jokiu būdu negalima naudoti šiurkščių kempinių, turi būti naudojamos tik minkštos kempinėlės arba skudurėliai arba kitos valančios medžiagos, kurios nepažeis jūsų stiklo paviršiaus. Taip pat gali būti naudojamas garų valymo būdas. Nežiūrint į tai, kad matinis stiklas yra labai  reiklus valymui, daugelis žmonių nemano, kad tai yra trūkumas ir pasirenka šį stiklą, kadangi šio stiklo išvaizda yra ypatinga. Juk toks  stiklas unikaliai atrodys bet kuriame interjere.

Daugiau informacijos: www.stikludas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *