ratu montavimas kaunas

Ratų montavimas ir balansavimas – kodėl tai svarbu?

Ratų montavimas

Jei dabar kaip tik įsigijote naujas padangas ir ratus, tai jų diskai jau bus sumontuoti ir subalansuoti ir pritaikyti tiesiai diegti į transporto priemonę. Tačiau, kai sezono metu keičiame padangas, arba kai keičiame ratus – mums tampa reikalingas ratų montavimas Kaunas. Taip pat reguliariai reikia ir balansuoti ratus. Ratų montavimas Kaunas ir balansavimas turi būti atliktas profesionaliai, todėl reikia kreiptis į geriausią miesto autoservisą. Tam yra naudojama speciali įranga, kurios mes patys tikrai neturime. Prieš tai, automechanikas dar įsitikins, ar ratas nėra sulenktas, arba kitaip pažeistas, ar tarp ratų ir padangų nėra jokio purvo ir nešvarumų.

Kai ratai jau yra primontuojami, tada laukia balansavimo darbai. Balansavimas sukuria tinkamą pusiausvyrą, tai yra, kad ant transporto priemonės ašies būtų vienodai paskirstyta visa masė. Svorio centras turi būti toje pačioje vietoje, kaip ir sukimosi centras. Kitaip tariant, automobilio ašies masė turi tolygiai pasiskirstyti aplink ašį.

Nuo subalansuotų arba nesubalansuotų ratų tiesiogiai priklauso Jūsų vairavimo kokybė. Jautresni automobiliai pradeda tarsi vibruoti ir sukelia mums nepatogumą kelyje. Kuo didesniu greičiu važiuojame, tuo labiau jaučiame vibraciją. Tada dar ima dėvėtis ir automobilio guoliai. Be to, jei ratai yra nesubalansuoti, pradeda greičiau dėvėtis padangos. Tai sukelia ne tik nepatogumus keliuose, bet ir papildomas finansines išlaidas.

Labai svarbu, kad sumontavę žiemines padangas, jas balansuotumėte. Žiema – tai metas, kai keliuose padidėja avarijų skaičius, todėl tai tik dar labiau priverčia rūpintis visų aplinkinių ir savo saugumu. Verta žinoti, jei Jūsų automobilyje yra sumontuoti ne gamykliniai ratai – jų balansavimas bus šiek tiek sudėtingesnis ir galbūt net brangesnis.

Labai svarbu yra, kad tiek montavimo, tiek balansavimo darbus atliktų tik profesionalūs mechanikai. Todėl, kai rinksitės auto saloną, nepamirškite paskaityti atsiliepimų blog‘o apie įmonę. Taip pat internete galite palyginti skirtingų automobilių techninės priežiūros salonų kainoraščius. Geras meistras visada bus pasiruošęs atsakyti Jums į visus iškilusius klausimus, o taip pat ir suteikti gerų patarimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *