Ratų montavimo ir balansavimo darbai

Ratų montavimas

ratu montavimas kaunasKai įsigyjate naujas padangas, visada ieškote, kur būtų galima jas sumontuoti ir subalansuoti ratus. Ratų montavimas Kaunas turi specialią įrangą, kuria yra balansuojami ratai, todėl patys tokių darbų atlikti negalėsite.

Ratų montavimas Kaunas gali pasiūlyti nemažai paslaugų, susijusių su transporto priemonių priežiūra ir remontu, tačiau šį kartą plačiau bus papasakota būtent apie ratų montavimą ir balansavimą. Montavimas – tai paprastas veiksmas, kai padangos yra uždedamos ant rato ir ratai yra sumontuojami ant savo ašių.

Ratų balansavimas yra sudėtingesnis darbas. Ratai turi turėti balansą, kad jų svorio centras būtų identiškas su sukimosi ašimi. Rato masė ir padanga yra tolygiai paskirstoma aplink ašį. Šis veiksmas yra reikalingas tam, kad, sukantis ratui, nebūtų vibracijos.

Kaip yra atliekami balansavimo darbai?

Serviso montuotojas naudoja specialią įrangą, analizuoja padangų diskus ir ieško trūkumų, kurie gali įtakoti ratų vibravimą, jiems sukantis. Vienu metu padangų ir ratų mazgai yra paleidžiami per diagnostikos testus. Technika nustato, kuriose vietose nėra pusiausvyros. Tada mechanikas koreguoja disbalansą, naudodamas mažus svorius konkrečiose ratlankio vietose. Taip yra išlyginamas svorio pasiskirstymas. Tai pat galima balansuoti ratus, imituojant kelio jėgą. Jei pirmuoju būdu nebuvo rasta disbalanso, šis būdas tikrai ras.

Verta žinto, kad Jūsų transporto vairavimas su nesubalansuotais ratais taps labai sudėtingu. Važiuojant didesniu greičiu, automobilis gali imti vibruoti, drebėti, mėtytis į šalis. Blogiausiu atveju gali net neatlaikyti padangos. Vibracijos sukelia nepatogumą apskritai. Net ir nedidelė vibracija gali labai erzinti vairuotojus. Be to nuolatinė tokia problema ilgainiui prisideda prie žymiai greitesnio padangų nusidėvėjimo. Taip pat dėvisi ir ratų guoliai, bei pakabos komponentai.

Vibracija gali atsirasti ir tuo atveju, jei padangos arba ratai nėra visiškai apvalūs. Tačiau tai pastebėti ir sutvarkyti gali tik profesionalūs mechanikai. Todėl, ieškodami tokių specialistų Kauno mieste, neapsigaukite. Pasidomėkite, kokie autoservisai šiuo metu teikia savo paslaugas ir nepamirškite apie juos pasiskaityti atsiliepimų, bei komentarų internete. Juk Jūsų automobilis turi atitikti saugumo funkciją visu 100 procentu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *