Spirulina. Kas tai?

Sveikata Vaistai

spirulinaSpirulina (bot. Spirulina platensis) – tai natūralus produktas iš dumblių, melsvai žalias vandens augalas, vienas iš seniausių (3,5 milijardus metų) augalų žemėje. Lietuviškai šis žmogaus ir gyvūnų organizmui naudingas augalas vadinasi plokščiąja vingrūne. Natūraliai ji randama  Pietų Amerikos, Azijos ir Afrikos gėluose vandens telkiniuose, tačiau šiuo metu spirulina auginama ir vartojama daugiau kaip 60 pasaulio šalių. Žinoma, mūsų Žemė dovanoja daug savų turtų, gausių vertingomis savybėmis, tačiau spirulina pasižymi tuo, ko neturi kiti augalai. Spirulina – ir maistas, ir vaistas nuo itin daug ligų: širdies ir kraujagyslių, aterosklerozės, žarnyno ir nervų sistemos (depresijos, šizofrenijos) ir netgi vėžio. Paskaičiuota, kad 1 g natūralios spirulinos atstoja 1 kg daržovių. Įvertinusieji sako, kad jų skonis panašus, lyg valgytumei koncentruotas jūržoles, o savo forma spirulina primena susuktą spiralę.

Spirulina pasižymi gausiu mikro- bei makroelementų, vitaminų ( (Na, K, Ca, P, Mg, Fe, Mn, Se, Co, Cu, Zn) kiekiu: baltymų, kokio negalėtumėm įsisavinti net dažnai valgant mėsą (kiekis viršija net 3 kartus). Spirulinos sudėtį sudaro itin didelis kiekis suderintų aminorūgščių, beta karotino, esencinių riebalų rūgščių. Vartojant šį dumblių produktą žmogaus organizme balansuojama žarnyno mikroflora, normalizuojamas medžiagų apykaitos procesas, mažinamas fizinis nuovargis, naikinami daugelis virusų, greitinamas žaizdų gijimas, stiprinama imuninė sistema ir atsparumas, iš organizmo šalinami toksinai bei nuodingosios medžiagos, reguliuojamas cukraus kiekis kraujyje, gerinama protinė veikla ir regėjimas, silpninamos įvairios alerginės reakcijos, mažinamas vidurių užkietėjimas ir cholesterolio kiekis.Spirulinoje esantis pigmentas fikocianinas yra vienintelė pasaulyje žinoma medžiaga, galinti stabdyti vėžinių ląstelių dauginimąsi. Vertinant sparčiai didėjantį onkologinių ligų skaičių ir sudėtingai valdomą jo gijimo procesą, tai – itin optimistinė žinia.

Taigi spirulina – vertingas žmogaus organizmo padėjėjas keliaujant gyvenimo keliu. Tai – ir visavertis priedas kūdikio besilaukiančioms moterims, ir daug sportuojantiems, ir išsekusiems po sunkių ligų, dirbantiems įtemptą ir sunkų darbą žmonėms.

Spirulina taip pat naudojama grožio srityje, nes pasižymi valomuoju odos poveikiu, sugeria jos nešvarumus ir toksines medžiagas, mažina raukšles, tonizuoja ir giliai drėkina odą, užtikrina didesnį odos tamprumą, veikia kaip antioksidantas. Šios naudingosios spirulinos savybės išnaudojamos gaminant kremus, kaukes, kitas kosmetikos priemones, yra procedūrų sudėtinė dalis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *