Danties rovimas
Danties rovimas – tai rimta chirurginė procedūra, tad būtina žinoti, kad po šios procedūros kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kuriuo ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.
Genetiškai žmogui lemta turėti 32 dantis, tačiau dažnai dėl įvairių pakitimų paskutiniai dygstantys, vadinamieji protiniai, dantys sukelia daugybę nepatogumų. Tai yra daroma tik išskirtiniais atvejais, kai jau neįmanoma išgelbėti danties arba kai jis gali sukelti dar sunkesnes ligas ir tai sukels nepageidaujamas pasekmes. Dėl kokių priežasčių yra atliekamas danties rovimas. Jei yra neteisinga dantų padėtis jūsų burnos ertmėje, jei dantys yra sunykę dėl traumų arba ligų, pavyzdžiui, labai didelio uždegimo. Taip pat dantys gali būti raunami jei yra jaučiamas dantų skausmas. Jei dantis kamuoja tokia liga kaip parodontitas, periodontitas ir kita. chroniškas periodontitas yra viena iš dažniausių priežasčių kodėl yra pašalinami dantys. Kartais pašalinimo priežastys gali būti ortopedinės arba ortodontinės. Danties rovimas tai yra pakankamai sudėtinga operacija, ji yra pasirenkama tik tokiu atveju jei nėra įmanomas joks gydymas. Be to, kai kuriais atvejais rovimas yra neatliekamas, tai esant nėštumui, infarktui, kai žmogų kamuoja piktybiniai navikai ir kita. todėl prieš operaciją yra būtina pasikonsultuoti su kvalifikuotais gydytojais. Kaip gi vyksta dantų šalinimo operacija? Šiuolaikinėje stomatologijoje, kaip ir kitos operacijos ši operacija nesukelia jokio skausmo, kadangi yra naudojamos geriausio priemonės, kad pacientas nejaustu jokios baimės prieš procedūrą, jis neturi jausti jokio nepatogumo ir turi jaustis labai gerai. Pačios operacijos metu dantis yra pašalinamas su medicininės įrangos pagalba. Gydytojas sluoksniuoja danteną, vėliau sunaikina surišantį aparatą, kuris dantį sujungia su alveole ir vėliau yra išraunamas pats dantis.
Kaip vyksta protinių dantų rovimo procedūra?
Protinių dantų rovimas – rimta chirurginė procedūra, todėl tik specialistas gali nustatyti, ar protinius dantis reikia pašalinti. Operacijos metu nustumiamos dantenos, pašalinamas kaulas, o su juo ir pats krūminis dantis, tuomet išvalomos užsikimšusios alveolės ir dantenos vėl susiuvamos. Operacijos metu visuomet naudojama vietinė arba dalinė nejautra.
Po protinio danties pašalinimo kelias dienas jaučiamas dantenų patinimas, galimi gerklės, ausų skausmai, pakilusi temperatūra, tačiau, odontologų teigimu, tai visiškai normali organizmo reakcija į atliktą chirurginę intervenciją. Pasak specialistų, visi nemalonūs pojūčiai dažniausiai išnyksta per kelias dienas, o po savaitės galima pilnai grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.
Kandidatai dantų rovimui yra dantys, kuriuos labai sunaikino dantų kariesas ir kurie negali būti atkuriami kitais būdais. Taip pat danties rovimas yra atliekamas tokiu atveju dantis pažeidė periodontinė dantenų liga. Danties rovimas gali būti atliekamas. Kai jau yra sulaužyti dantys. Jei neįmanoma tokių dantų atstatyti konservatyviais metodais , tokiu atveju stomatologas pasirenka dantų rovimą. Labai dažnai vienas blogas dantis paveikia ir sveikus dantis. Taigi jis būtinai turi būti pašalintas. Be to, tai gali padaryti labai stiprią įtaką bendrai dantų būklei. Jei norite išvengti visų šių problemų dažniausiai stomatologas rekomenduoja pašalinti defektą. Pašalintas dantis yra keičiamas į dirbtinį, tai yra atliekama naudojant tiltinius protezus, implantus, nuimamus dalinius protezus. Todėl, kai yra galimybė atkurti danties būklę naudojant konservatyvius būdus stomatologas visada rekomenduos neatlikti danties šalinimo. Toks sprendimas yra tik viena iš galimų alternatyvų.
Daugiau informacijos rasite čia.