Danties rovimas tai sudėtingas procesas

Danties rovimas

Danties  rovimas

Danties rovimas – tai rimta chirurginė procedūra, tad būtina žinoti, kad po šios procedūros kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kuriuo ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų.

Genetiškai žmogui lemta turėti 32 dantis, tačiau dažnai dėl įvairių pakitimų paskutiniai dygstantys, vadinamieji protiniai, dantys sukelia daugybę nepatogumų. Tai yra  daroma tik išskirtiniais  atvejais, kai jau neįmanoma išgelbėti  danties arba kai  jis gali  sukelti  dar  sunkesnes  ligas  ir  tai  sukels  nepageidaujamas pasekmes.   Dėl kokių priežasčių yra  atliekamas  danties rovimas.  Jei  yra  neteisinga dantų padėtis jūsų  burnos ertmėje, jei dantys  yra  sunykę dėl traumų arba ligų, pavyzdžiui,  labai didelio  uždegimo.  Taip pat dantys  gali būti  raunami jei  yra  jaučiamas dantų skausmas. Jei  dantis kamuoja tokia liga kaip parodontitas, periodontitas ir kita.  chroniškas  periodontitas  yra  viena iš dažniausių priežasčių kodėl yra pašalinami dantys. Kartais  pašalinimo  priežastys  gali būti  ortopedinės arba ortodontinės. Danties  rovimas  tai yra pakankamai sudėtinga  operacija,  ji yra  pasirenkama tik  tokiu  atveju jei nėra  įmanomas joks  gydymas.  Be to, kai kuriais atvejais  rovimas  yra neatliekamas, tai  esant nėštumui,  infarktui, kai žmogų kamuoja piktybiniai  navikai ir kita.  todėl prieš  operaciją  yra būtina pasikonsultuoti  su  kvalifikuotais  gydytojais.  Kaip gi vyksta dantų šalinimo operacija?   Šiuolaikinėje  stomatologijoje, kaip ir kitos  operacijos ši  operacija nesukelia jokio skausmo, kadangi  yra naudojamos  geriausio  priemonės, kad pacientas nejaustu  jokios  baimės  prieš procedūrą, jis  neturi jausti  jokio nepatogumo ir turi jaustis labai gerai.  Pačios  operacijos metu  dantis  yra pašalinamas  su medicininės  įrangos pagalba. Gydytojas   sluoksniuoja danteną, vėliau  sunaikina   surišantį  aparatą, kuris   dantį sujungia  su  alveole ir vėliau  yra išraunamas pats dantis.

Kaip vyksta protinių dantų rovimo procedūra? 

Protinių dantų rovimas – rimta chirurginė procedūra, todėl tik specialistas gali nustatyti, ar protinius dantis reikia pašalinti. Operacijos metu nustumiamos dantenos, pašalinamas kaulas, o su juo ir pats krūminis dantis, tuomet išvalomos užsikimšusios alveolės ir dantenos vėl susiuvamos. Operacijos metu visuomet naudojama vietinė arba dalinė nejautra.

Po protinio danties pašalinimo kelias dienas jaučiamas dantenų patinimas, galimi gerklės, ausų skausmai, pakilusi temperatūra, tačiau, odontologų teigimu, tai visiškai normali organizmo reakcija į atliktą chirurginę intervenciją. Pasak specialistų, visi nemalonūs pojūčiai dažniausiai išnyksta per kelias dienas, o po savaitės galima pilnai grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo.

Kandidatai dantų rovimui yra dantys, kuriuos  labai  sunaikino dantų kariesas ir kurie  negali būti  atkuriami kitais  būdais.  Taip pat  danties  rovimas  yra  atliekamas tokiu  atveju dantis pažeidė periodontinė dantenų liga. Danties rovimas  gali  būti  atliekamas. Kai jau yra sulaužyti  dantys.  Jei neįmanoma tokių dantų atstatyti konservatyviais  metodais , tokiu  atveju stomatologas pasirenka dantų  rovimą. Labai dažnai vienas  blogas dantis  paveikia  ir sveikus dantis. Taigi jis  būtinai  turi  būti pašalintas.  Be to, tai gali  padaryti labai stiprią  įtaką  bendrai dantų būklei.  Jei norite išvengti visų šių problemų dažniausiai stomatologas rekomenduoja pašalinti defektą.  Pašalintas  dantis  yra keičiamas į dirbtinį, tai yra  atliekama naudojant  tiltinius protezus, implantus,  nuimamus  dalinius  protezus.  Todėl, kai yra galimybė atkurti danties  būklę   naudojant konservatyvius  būdus  stomatologas visada rekomenduos neatlikti danties  šalinimo.  Toks  sprendimas  yra  tik viena iš galimų  alternatyvų.

 

Daugiau  informacijos rasite čia.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *