TAPETŲ KLIJAVIMO ABC 

Statybos tapetu klijavimas

 

tapetu-klijavimasNorint atnaujinti namus kartais užtenka tiesiog pakeisti tapetus. Jie gali suteikti jaukumo ar erdvės jausmą mažesniems butams. Svarbiausia – pasirinkti tinkamiausius ir teisingai juos priklijuoti. Nuo šių sprendimų priklausys ar šis pokytis džiugins ilgai ar teks kartas nuo karto užklijuoti atplyšusius kraštus.

 

Tinkamiausi tapetai Renkantis tapetus labai svarbu atsižvelgti į jų spalvą ir raštus. Jų poveikis skirtingoms patalpoms skirsis, tad nuo to priklausys ir sukuriama nuotaika kambaryje. Šviesesni atspalviai ir smulkesni raštai tinkamesni mažoms erdvėms. O didelėms patalpoms su aukštomis lubomis siūloma pasirinkti tamsesnes ir ryškesnes spalvas. Norint išryškinti vieną sieną kitas interjero detales – galima derinti skirtingų spalvų tapetus. O papildomos juostos naudojimas gali sukurti paaukštinimo (juostos ties lubomis priklijavimas) ar pažeminimo efektą (tarp juostos ir lubų paliekant nedidelį tarpą).

 

Būtina atsižvelgti ir esamus šviesos šaltinius: natūralius ir dirbtinius. Jei kambaryje langai nedideli ir nėra daug lempų – rinkitės kuo šviesesnius. Tokiu būdu tapetai irgi prisidės bent jau prie turimos šviesumo palaikymo. Taip pat galite rinktis su raštu ar su blizgiu paviršiumi. Tamsesnius ir ryškesnius tapetus rinkitės, kai jau dabar jūsų namuose labai daug šviesos. Tamsesni atspalviai iš dalies nuslopins ją. Tapetų rūšys: trūkumai ir privalumai Tapetų yra daugybė rūšių: popierinių, akrilinių, vinilo, tekstilės, veliūro ar net fototapetų. Popieriniai tapetai yra ekologiški, kvėpuojantys ir pigūs. Dėl to tinka vaikų kambariams. Tuo pačiu šie tapetai lengvai išsitepa, greitai blunka. Viniliniai tapetai – vieni populiariausių: lengvai prižiūrimi ir plaunami. Gali būti klijuojami ir vonios, ir virtuvės patalpose.

 

Tekstilės tapetai – brangūs ir dažniau naudojami viešbučiuose ar kitose vietose, kur svarbu išskirtinumas ir nepriekaištinga švara. Fototapetai – tai išskirtiniai ir suasmeninti tapetai, kurie gali būti sumaketuoti net iš šeimos nuotraukų. Išsiskiria ir didele kaina. Tapetai skiriasi būdu, kaip klijuojami: flizelininiams tapetams klijais reikia ištepti tik sieną, įprastiems – ir tapetus, ir sieną. Rečiau pasitaikantys – jau su išteptais klijais. Jiems nebereikia papildomų klijų. Geriau daugiau nei mažiau Išsirinkę tapetus pasiskaičiuokite, kiek jums reikės tapetų rulonų. Tapetai būna ne vienodų pločių ir ilgių, tad atvykę į parduotuvę jau žinokite visus patalpos išmatavimus. Skaičiuojant kiek viename rulone atkarpų pridėkite po 5 –10 cm. Didesnės sąnaudos būna, jei tapetas turi sudėtingą raštą ir reikia derinti jungiant vieną su kitu. Nepamirškite atimti ir erdvių, kuriose tapetų nebus: langai, durys, mūrinės ar akmeninės sienos. Patikrinkite ar sutampa pasirinkti rulonai, kad nesiskirtų atspalvis ar raštas. Įsigiję papildomai tapetų neturėsite problemų vėliau. Kai kurie tapetai gali būti vėliau ir nebegaminami. Nebebus baimės ir jei vaikai sumanys išbandyti naujus rašiklius, o katė – nagučius. Galėsite perklijuoti tas vietas.

 

Tinkami klijai – ilgaamžiškumo garantas Tapetų gamintojai įprastai ant etiketės nurodo, kokius siūlo pasirinkti klijus. Būtinai laikykitės tų nurodymų. Belieka pasirinkti gamintoją ir reikalingą kiekį. Taip pat šiuo metu galima pasirinkti ir spalvotus tapetų klijus. Tokiais spalvotais klijais lengviau padengsite visas plokštumas, nepalikdami tuščių vietų. Ant indelio etiketės būna nurodytas vandens ir klijų santykis bei brinkimo laikas. Ruošiant klijus jums reikės lazdelės ir kibiro, kuriame sumaišysite vandenį su milteliais. Nemaišykite iš karto visų klijų, kadangi tai galėsite padaryti vėliau, jei nuspręsite tęsti darbus kitą dieną.

 

Sienų paruošimas Tinkamai pasiruošę sieną išvengsite ir nelygumų, ir atsiklijavimų. Paruošta siena turi būti sausa, lygi ir švari. Norėdami pasiruošti sienas naujiems tapetams turite atsižvelgti kokios jos buvo prieš tai:  jei buvo dažytos klijiniais dažais – nuplaukite sienas;  jei vandeniniais emulsiniais dažais – nebūtina valyti dažų ir galite klijuoti tiesiai ant jų;  jei yra likę ankstesni tapetai – nuimkite juos du kartus sudrėkindami karštu vandeniu;  jei sienos yra tinkuotos arba iš gipso kartono – jas būtinai nugruntuokite ir išlyginkite;  jei sienų būklė prasta ir yra išklijuota sunkiai pašalinamais tapetais – galite juos palikti ir   ant jų klijuoti papildomą nedažytų tapetų sluoksnį. Tapetų paruošimas Patalpoje, kurioje tapetuosite, įjunkite ryškią šviesą, kad gerai matytumėte ir lengvai galėtumėte suderinti raštą ar neužklijuotumėte kraštų vieną ant kito.

 

Temperatūra turėtų būti tarp 10 ir 17 laipsnių šilumos. Tapetuojant labai svarbu, kad nebūtų skersvėjo, nes tapetai gali greitai nukristi. Jei tapetai turi raštą, kurį derinote karpydami – sunumeruokite tapetus, kad vėliau nesusimaišytumėte. Atsikirptą atraižą pasidėkite ant specialaus staliuko. Tiks ir paprastas, bet koks turimas stalas. Tik prieš tai uždenkite jį plėvele, kad nesusiteptų. Priklausomai nuo tapetų padenkite klijais sieną arba ir sieną, ir tapetus. Vienodu sluoksniu patepkite paviršius, nepalikdami jokių plotų be klijų. Klijais padengtą dalį perlenkite iki tos vietos, kur klijų dar nėra. Saugokite, kad geroji pusė nesiliestų su klijais ir nesusiteptų. Ištepę klijais palaikykite 10 minučių, kad klijai galėtų geriau įsigerti. Taip išvengsite ir atsirandančių oro „burbulų“. Jei reikia tepti sieną – tepkite vienodais brūkšniais: judėkite nuo viršaus į apačią. Spalvoti klijai palengvina šį darbą. Jei jūsų tapetai jau iš karto su klijais, tada viskas žymiai paprasčiau. Užtenka juos pamerkti į šaltą vandenį ir ištraukus iš vandens klijuoti ant sienos. Tapetų klijavimas Įprastai pradedama klijuoti nuo durų, bet svarbu apžiūrėti, kad tapetų sujungimai nebūtų ant kampų ar kitų probleminių vietų. Tokių problemų galima išvengti iš anksto pasidėliojant ir paslenkant pirmąjį tapetą į vieną ar į kitą pusę. Klijuodami kampus užleiskite 3-5 centimetrus, kad tapeto susidūrimas niekad nebūtų ant kampo. Tapetuojant langus ar kitas nišas irgi turite palikti po tiek pat centimetrų. Esant reikalui atsargiai įkirpkite, kad galėtumėte užlenkti per kampo susidūrimus. Tapetų atraižas pradėkite klijuoti nuo viršaus. Judėkite braukdami žemyn, kad išeitų esantis oras ir nesusiraukšlėtų. Apatinės dalies neklijuokite, kol tapetas nėra lygiai su grindimis. Švelniai prispauskite apatinę dalį prie sienos ir ties grindimis su peiliu nupjaukite. Labai atsargiai elkitės tapetuodami prie elektros lizdų ir jungiklių.

 

Prieš tapetuojant tas vietas išjunkite elektros srovę. Atsargiai nuimkite dangtelius ir jungiklius, uždenkite elektros laidus. Kai užklijuosite tapeto atraižą su peiliu prapjaukite toje vietoje dviem brūkšniais iki kraštų. Nukirpkite nereikalingas tapeto dalis, nuvalykite likusius klijus. Atgal pritvirtinkite jungiklius ir įjunkite srovę patikrinti ar viskas veikia. Tapetuodami sieną už radiatoriaus tapeto atraižą išmatuokite ir įkirpkite taip, kad galėtumėte užleisti už jo. Priglausti galite pasinaudodami lazdele ar teptuku su ilgesne rankena. Tapetų juostos klijavimas Iš pradžių pažymėkite kreida ar pieštuku liniją, kuri bus orientyras juostos klijavimui. Ištepkite klijais visą juostą ir susidėliokite klostėmis. Klijuodami atlenkite po vieną klostę. Su šepečiu ar šluoste sutvirtinkite viršutinę juostos dalį. Priklijavę visą juostą švelniai braukdami nuo viršaus prispauskite ir apatinę dalį, kad neliktų oro „burbulų“. Braukdami nesujudinkite viršutinės juostos dalies.

 

Daugiau informacijos rasite čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *