dujiniai katilai

Dujiniai katilai ar kietojo kuro? Kokį pasirinkti?

Namai Sildymas Statybos

Dujiniai katilai, granuliniai, skysto ir kieto kuro – kurį šildymo būdą pasirinkti savajam namui? Katile esantis kuras (malkos, anglis, dujos ir t.t.) degimo metu sukuria šilumą ir ją paskirsto visai šildymo sistemai.  Renkantis katilą reikia atsižvelgti į kelis aspektus: galingumą, efektyvumą, kainą, kokybę, norimą automatizacijos lygį. Kiekvienos kuro rūšies katilai turi skirtingus aspektus:

Dujiniai katilai 

Renkantis iš dujinių katilų, reikia nuspręsti, ar pirkti paprastą katilą, ar ekonomiškesnį, bet brangesnį kondensacinį katilą, kuris taupo 10-20 % dujų. Renkantis dujinio katilo galingumą svarbiausia yra atsižvelgti į pastato energetinę klasę. Jeigu namas naujos statybos, gerai apšiltintas, namo kvadratų skaičių reikia dauginti iš 0,08 kW ir gausite dujinio katilo galią. Jeigu namas senesnis, kvadratų skaičių reikia dauginti iš 0,1 kW. Katilas susideda iš šių pagrindinių dalių: degiklio, šilumokaičio, šilumos izoliacijos ir valdymo automatikos. Degiklyje yra deginamos dujos, karšti degimo produktai kaitina šilumokaitį, per kurį teka šildomas vanduo. Degimo produktai, atidavę savo šilumą šilumokaičiui, yra pašalinami per dūmtraukį. Prieš įsigydami dujinį katilą apžiūrėkite tiksliai, kiek turite vietos jam pastatyti, kad neprieštarautų dujinių sistemų įrengimą reglamentuojančiam  Statybos techniniam reglamentui STR 2.08.01:2004. Dujinių katilų taip neveikia korozija, kaip naudojant kitas kuro rūšis, juose susikaupia mažiau suodžių, dujiniai katilai yra ilgaamžiškesni, nebūtina kaupti kuro atsargų, todėl nereikia papildomos patalpos kuro sandėliavimui. Vienintelė ir ko gero didžiausia problema šiems dujiniams katilams – atvesti dujotiekį, jei jo nėra šalia.

Granuliniai katilai

Renkantis granulinį katilą svarbu atkreipti dėmesį į pagaminimo kokybę, katilo pritaikymą lietuviškam granuliuotam kurui, efektyvumą, kuro pasirinkimo galimybę. Granuliniai katilai būna skirti universaliam granuliuotam kurui arba tik medžio granulėms. Neverta rinktis kombinuotų garanulinių – malkinių, granulinių – anglių grananulių katilų.

Skysto kuro katilai

Skysto kuro katilas turi tokią pačią specifiką, kaip ir dujinis, tik reikia paskirti vietą skysto kuro talpai.

Kieto kuro katilai

Renkantis kieto kuro katilą labai svarbu tinkama galia. Jeigu ketinate kūrenti sausa mediena, galima rinktis labai ekonomišką dujų generacinį katilą.  Drėgnesniam kurui reikia statyti apatinio degimo plieninį katilą arba ketinį katilą. Optimaliai veikiančio malkinio katilo naudingumo koeficientai prilygsta, o kartais net ir lenkia, kitų kuro rūšių. Malkos yra atsinaujinantis energijos šaltinis.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *