ikea

„Ikea“ baldai – geriausi skandinaviško stiliaus atstovai

Baldai Namai

Ikea baldai, taikliausiai atspindintys skandinavišką interjero stilių, yra mėgiami ir lietuvių.Ekonominės klasės „Ikea“ baldai ir interjero elementai tapo populiarūs ne tik dėl puikios kokybės ir santykinai nedidelės kainos. Rinkai „Ikea“ pateikia ne tam tikrus produktus, bet problemos sprendimus. Skandinaviško interjero bruožai – paprastos ir harmoningos proporcijos, santūrumas, lyriškumas. Skandinaviško stiliaus interjeras yra paprastas, lakoniškas, be pompastiškumo, nes šių šalių interjerui svarbiausia – šeimininko patogumas, jų dizainui svetimos įmantrios formos, ryškūs kontrastai. Skandinaviško interjero, kuriame visuomet derės „Ikea“ baldai bei interjero lementai, bruožai:

  • Šviesios spalvos (balta);
  • Pagarba tradicijoms;
  • Dėmesys jausmams;
  • Natūralios medžiagos;
  • Santūrumas;
  • Funkcionalumas;
  • Ekologiškumas;
  • Išgrynintos, paprastos formos;
  • Harmoningos proporcijos.

 

Skandinaviškas stilius pasižymi paprastumu, lengvumu, būdingu kiekvienam interjero elementui, dizainui pasitelkiami šviesūs žydros, žalios, turkio ir geltonos spalvos atspalviai, dauguma paviršių patalpose yra balti. Sienos dažniausiai išdažytos šviesiais tonais arba išklijuotos šviesiais tapetais, kurie paprastai išmarginti juostomis, augalais arba jūrų tema (itin dažnai skandinaviškame interjere vaizduojamos žuvys). Mėgstamas lubų elementas – balkiai, dažnai nudažomi balta spalva arba paliekamas natūralus medis. Grindų apdailai skandinaviškame interjere dažniausiai naudojama natūrali kokybiška mediena. Ji gali būti dažyta baltai, gali būti natūralios gelsvos spalvos, svarbu, kad grindys įsilietų į bendrą patalpos foną. Būtinas atributas ant valgomojo ar svetainės stalo – lauko gėlių puokštė šviesiose keramikinėse vazose. Užuolaidos – lininės arba medvilninės, lengvos, pusiau permatomos. Ypatingas dėmesys skiriamas apšvietimui, naudojami įvairių formų bei dydžių šviestuvai (taškinės lempos lubose, pakabinami lubiniai šviestuvai, stalinės lempos medžiaginiais gaubtais ir kt.)

Paprastumas, minimalizmas ir funkcionalumas – trys žodžiai, geriausiai apibūdinantys skandinavų sukurtą baldų dizainą. Dažniausiai naudojamos medžiagos: natūrali mediena, linas ir vilna. Mėgiami pinti baldai, ypač supamieji krėslai, kurie statomi prie nedidelių krosnelių, o šalimais pasidėti kojoms patiesiami nedideli kilimėliai ar kailiai. Iš šviesios medienos gaminami ne tik baldai, bet ir aksesuarai (paveikslų ir veidrodžių rėmai, grindjuostės, langai ir durys). Dažnai skandinaviški virtuvės baldai būna baltos spalvos, renkamasi natūralios medžiagos, įprasta pasitikėti mediena. Skandinaviškame interjere baldų formos – labai paprastos, sofos ir foteliai – išskleidžiami miegui su dėžėmis patalynei, stalai su lentynėlėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *