Faktai apie žvynelinę

Žvynelinė

Žvynelinėzvyneline, dar kitaip vadinama psoriazė, yra ilgalaikė, lėtinė odos liga. Ji skatina odos ląsteles augti per greitai, dėl to ant odos atsiranda didelių, baltos, sidabrinės arba raudonos spalvos dėmių. Paprastai odos ląstelės auga palaipsniui ir pleiskanoja maždaug kas keturias savaites. Kai vienos ląstelės nubyra – kitos pakeičia tuos išorinius odos sluoksnius.

Tačiau, jei stebėsime žvynelinę per kamerą, pamatysime, kad naujos odos ląstelės juda ant odos paviršiaus ne savaitėmis, o dienomis. Ląstelės sukuria storus odos lopinėlius. Jie gali būti skirtingi, ir mažesni, ir didesni. Dažniausiai šios dėmės atsiranda ant kelių, alkūnių, galvos, rankų, kojų, nugaros. Žvynelinė yra labiausiai paplitusi tarp suaugusiųjų. Tačiau būna atvejų, kai suserga ir vaikai, bei paaugliai.

Žvynelinė yra nesmagi liga, todėl žmonės, sergantys ja, patiria diskomfortą ir gėdijasi, pavyzdžiui, plaukioti baseinuose. Tačiau labai stipriai pergyventi nereikėtų, nes yra daug būdų, kaip galima šią ligą kontroliuoti.

Ekspertai mano kad psoriazė gali būti paveldima liga, tačiau pagrindinė susirgimo priežastis yra nusilpęs imunitetas, kuris sukelia odos uždegimus. Žmonės, sergantys šia liga, dažnai pastebi ir pagerėjusią, ir pablogėjusią odos būklę. Ligos paūmėjimą gali sukelti šaltas ir sausas klimatas, infekcijos, stresas, sausa oda ir tam tikrų vaistų vartojimas. Liga nėra užkrečiama, todėl Jūs tikrai nesusirgsite ja, jei paliesite sergantį asmenį.

Geriausias būdas stabdyti psoriazės simptomus, tai rūpintis savo oda:

  1. Naudokite odą drėkinančius kremus, losjonus ir dušo prausiklius.
  2. Kartais pasideginkite saulėje.
  3. Naudokite gydytojo paskirtus medicininius tepalus, pagal visas instrukcijas. Gali būti, kad šiek tiek užtruks laiko, kol surasite sau tinkamiausius.

Taip pat svarbu, kad vengtumėte šių dalykų:

  1. Odos sužalojimų. Tai skatina žvynelinę plėstis.
  2. Streso ir nerimo. Nuo to liga gali stipriai paūmėti.
  3. Infekcijų.
  4. Kai kurių vaistų. Visada pasakykite gydytojui, arba vaistininkui, kad sergate psoriaze.
  5. Per daug saulės spindulių. Nedideli saulės vonių kiekiai padeda mažinti ligos simptomus, tačiau, jei tuo piktnaudžiausite – galite pažeisti odą ir susirgti odos vėžiu.
  6. Alkoholio.
  7. Rūkymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *