granuliniai katilai

Granuliniai katilai tinkamiausi vertinantiems patogumą

Granuliniai katilai

Granuliniai katilai ne tik užtikrina nedideles patalpų šildymo išlaidas, tačiau taip pat yra itin patogūs naudoti. Siekiant pasirinkti tinkamą katilą, vartotojui pačiam reikia nuspręsti, kas jam yra svarbiausia: maža kaina, patogus aptarnavimas, saugumas, kokybė, komfortas ar keli kriterijai. Kūrenimas granuliniais katilais – tai vienas iš pigiausių būdų, nes granulių kaina nėra didelė.  Jeigu kasdien prižiūrėti katilą neturite laiko, vertėtų apsistoti ties granuliniu katilu. Tai bene vienintelis kietojo kuro katilas, dėl kurio nereikia nuolat lakstyti į katilinę. Priklausomai nuo automatizacijos lygio, dujinis katilas be aptarnavimo gali veikti nuo 5 dienų iki kelių mėnesių. Granuliniai šildymo katilai gali būti naudojami tiek individualaus namo, tiek visuomeninių, komercinių ar gamybinių bei sandėliavimo pastatų šildymui.

 

Granuliniai katilai yra komplektuojami kartu su automatika, kuri leidžia valdyti kuro padavimo, uždegimo procesus, temperatūrinius režimus, kontroliuoti akumuliacinės talpos darbą, karšto vandens ruošimą, valdyti kelis kontūrus šildymo sistemoje ir sumontuoti patalpų bei lauko temperatūros daviklius. Šie granuliniai katilai valdomi itin lengvai ir paprastai, o jų priežiūra yra minimali ir nesudėtinga.Esminiai granulinių katilų skirtumai nuo kito kieto kuro katilų: granulių sraigtas, kuris gabena granules į degiklį ir katilas dirba be pertraukos bei automatinis degimo reguliavimas.

Renkantis granulinį katilą svarbu atkreipti dėmesį į:

  • pagaminimo kokybę,
  • katilo pritaikymą lietuviškam granuliuotam kurui,
  • efektyvumą,
  • kuro pasirinkimo galimybę.

Granuliniai katilai pasižymi ypatingai plačiu galios reguliavimo diapazonu. Tai reiškia, kad jie gali visiškai užgesti ir vėl automatiškai užsikurti atsiradus šilumos poreikiui. Reikia atkreipti dėmesį, kad šiuo atveju galima kuo įvairiausia komplektacija (pageidautinas kaitinimo elementas automatiniam startui ir pan.). Pagal konstrukciją šiuos katilus galima suskirstyti į dvi rūšis: specializuotus katilus su įmontuotu granuliniu degikliu ir katilus su savarankiškais įstatomais degikliais.

Vienas svarbiausių kriterijų, renkantis granulių katilą, yra jo saugumas. Didžiausia grėsmė, naudojant granulių katilus, yra kuro talpyklos (bunkerio) užsidegimo galimybė. Todėl visų pirma reikėtų išsiaiškinti, kokius sprendimus naudoja katilų gamintojai šiai problemai išvengti. Reikia atsižvelgti į tai, ar katilas turi CE sertifikatą, nes tiriant katilus ir išduodant CE sertifikatą inspektoriai įvertina daugybę veiksnių, turinčių įtakos katilo saugumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *