medinis namas

Mediniai namai – sveikatai tinkami namai

Medinis namas

Daugelis suprantame, kad šiais laikais reikia ypatingai rūpintis savo sveikata. Ir pirmiausia reikėtų tai daryti, atsižvelgiant į aplinką, kurioje praleidžiame didžiąją dalį savo dienos. Mūsų namai – tai vieta, nuo kurios turi prasidėti kelias į geresnę sveikatą. Todėl, jei šiuo metu kaip tik ruošiatės statyti naują namą, atminkite, kad geriausias pasirinkimas Jūsų sveikatai yra mediniai namai. Šie namai yra naudingi, nes:

  • Suteikia gerą oro kokybę ir jaukią gyvenamąją aplinką;
  • Medžiagos, naudojamos tokių namų gamybai, yra mažiau kenkiančios aplinkai ir toksiškos, nei kitos.
  • Turi didesnį pastato patvarumą ir energijos vartojimo efektyvumą;
  • Reikalauja nedaug priežiūros;
  • Turi išlaikomąją vertę, todėl prireikus yra nesunku namą perparduoti.

Daugiau informacijos: www.rastinisnamas.com

Mediniai namai paprastai turi šiuos komponentus: hidroizoliaciją ir drėgmės kontrolę, išplėstinius rėminimo būdus, oro sandarumą ir pažangų šiltinimo būdą, energiją taupančius, aukštos kokybės langus, efektyvų oro filtravimą, visą namo vėdinimą, kruopščiai įrengtą vidaus apdailą.

Pagrindinis tikslas, statant namą yra užtikrinti jo struktūrinį vientisumą. Tada yra svarbu pasirūpinti, kad namo viduje nesikauptų drėgmė. Tai gali užtikrinti tik konkreti statybinė technika ir medžiagos, todėl yra labai svarbu šį aspektą patikrinti dar prieš pradedant statybas. Nemažai išleidžiama pinigų, siekiant sukontroliuoti drėgmės perteklių namuose, todėl tokiu dalyku reikia visada rūpintis jau prieš statybas. Pasiruoškite, jog reikės investuoti į kokybiškus hidroizoliacijos būdus statybų metu. Reikės apšiltinti ne tik sienas, bet ir grindis. Taip pat yra patartina medinį namą statyti ant betoninio paviršiaus.

Būtina atkreipti dėmesį ir į langų montavimą. Reikėtų pasirinkti langus su žemo potencialo kondensacija („U“ vertė turėtų būti mažesnė arba lygi 0,40, „SHGF“ rodiklis – mažesnis arba lygus 0,45, arba paženklintas „EnergyStar“ logotipu. Vieno stiklo paketo langus rinkitės tik tuo atveju, jei lauko temperatūra nėra žemesnė nei +7 ilgiau nei dvi dienas per metus. Todėl Lietuvoje tokie langai netinka.

Taip pat yra svarbus ir tinkamas langų išdėstymas namuose. Reikia naudotis dienos šviesa, nes taip bus sunaudojama mažiau elektros energijos. Tiesa, kai vasarą saulė yra intensyvi, reikėtų pasirūpinti ir tinkamais langų dekoravimo būdais.

Jei kyla tam tikrų klausimų apie medinių namų statybos aspektus, atminkite, kad visada galite konsultuotis su patyrusiais statybų meistrais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *