Ką daryti, jei reikia pervežti krovinį, kurio matmenys ar svoris viršija leistinas normas?

Pervežimas

Žemės ūkio technikos pervežimasJei susidūrėte su technikos pervežimo keblumais ir svarstote, kas galėtų padėti ją pervežti į kitą miestą ar net šalį, nesijaudinkite, nes išeitis tikrai yra. Sunkiausia yra surasti bendrovę, kuri specializuojasi pačių įvairiausių krovinių pervežimais. Deja, daugelis bendrovių Lietuvoje, užsiima tik nedidelių ir atitinkančių standartinius gabaritus krovinių pervežimu. Tačiau, ką daryti, jei Jums yra reikalingas, pavyzdžiui žemės ūkio technikos pervežimas? Arba reikia pervežti lėktuvus, laivus ar jų dalis?

Tokios technikos pervežimas yra tikrai sudėtingas procesas, neretai reikalaujantis detalaus ir kruopštaus maršruto sudarymo. Juk stambi ir gabaritus viršijanti technika yra didelė, todėl ją yra sunku vežti nedideliais keliais, dažnai sutrukdyti gali net troleibusų elektros laidai ir kelio ženklai. Planuojant tokį pervežimą tenka kuriam laikui pašalinti kliūtis. Dėl sunkumų kelyje, stambūs agregatai yra dažniausiai transportuojami jūros keliu. Tačiau čia vėlgi reikia pasirinkti tinkamą laivą, bei gerą pervežimo techniką, kuri nugabentų krovinį iki artimiausio uosto.

Tokiems krovinių pervežimams reikia gauti specialius valstybės leidimus, kad kroviniai būtų gabenami kaip negabaritiniai. Arba kitas variantas – ardyti krovinį, tačiau tai yra ne visada įmanoma.

Taigi, esminiai darbai yra:

  • Specialios pervežimo technikos parinkimas;
  • Individualaus maršruto kelyje sudarymas;
  • Tinkamo jūros transporto parinkimas;
  • Kliūčių pašalinimas;
  • Visų reikalingų dokumentų ir leidimų gavimas;
  • Technikos išardymas (jei reikia).

 

Jei krovinį reikia pervežti į kitą šalį, verta paminėti, kad reikės pasidomėti ir kitų šalių įstatymais, bei gauti ir užsienio šalyse galiojančius specialius dokumentus ir leidimus.

Šios technikos pervežimas turi būti vykdomas tik profesionalių vairuotojų ir inžinierių. Kaina, žinoma, priklauso nuo daugelio dalykų: atstumo, kurį reikės nuvažiuoti, pačios technikos pervežimo sudėtingumo, nuo Jūsų krovinio svorio ir dydžio. Į kainą taip pat įeina ir maršruto sudarymas, bei įvairūs leidimai. Jų kaina taip pat yra individuali, todėl iš anksto sužinoti galima tik apytikslę sumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *