Karkasinis namas – taupantiems laiką ir pinigus

Namai

karkasinis namasLietuvoje sparčiai populiarėja karkasiniai namai. Tokio pobūdžio gyvenamąjį būstą renkasi ne tik vyresnės kartos atstovai, kurie jau turi pakankamai patirties ir žinių apie įvairius statinius, bet ir jaunimas, pirmąjam savo namui patikėdami pačius geriausius karkasinio namo privalumus. Tai – ne tik sodo namlis, tinkamas vasaros periodu, bet ir nuolatinis gyvenamasis namas. Karkasinio namo technologija suteikia galimybę greitai, pigiai ir kokybiškai pastatyti šiltą ir jaukų būstą gyvenimui ištisus metus. Jei svajojate apie nebrangų, ilgaamžį, ekologišką namą, savo lūkesčius patenkinsite pasirinkę karkasinį namą.

  1. Puikiai pamename vaikystės pasaką apie tris paršiukus, kurių vienas buvo susirentęs medinį namelį, neatlaikiusį stipraus vėjo gūsių. Tačiau šiuolaikinės statybos karkasinis namas visiškai neatitinka šios pasakos nutikimo. Visos namo konstrukcijos atsakingai apskaičiuojamos ir parenkamos taip, kad atlaikytų ir didesnius svorius, ir gamtos stichijas.

PIGUS. Statant karkasinį namą sutaupsite beveik 20-25 proc. nei rikdamiesi kitokios konstrukcijos statinį. Sienų, pertvarų, perdangų ir stogo konstrukcijoms naudojamos medžiagos turi puikias šilumines savybes, kurios lemia mažas šildymo sąnaudas. Be to, mažiau kainuoja ir lengvesnio nei mūrinis namo pamatai. Medinio karkasinio namo statybos vyksta greit – į įrengtus kambarius galite įžengti jau po 3 – 4 mėnesių, tad ir mažiau tenka mokėti prie jo dirbantiems meistrams.

 

ŠILTAS. Nors girdisi skeptiškų nuomonių apie tai, kad medinio karkasinio namo plonos sienos ir gali neapsaugoti nuo mūsų šalyje dominuojančio vėsaus, drėgno klimato, tačiau realybė yra kitokia. Specialistai teigia, jog net stora siena dažnai blogai sulaiko šilumą. Karkasinio namo sienos storis – maždaug 20 cm, ir net atšiaurią žiemą jo nešildant temperatūros mažėjimas sudarytų 2° С per parą.

 

ILGAAMŽIS. Paskaičiuota, kad technologiškai taisyklingai pastatytas bei tinkamai prižiūrimas ir jei namo išorė tinkamai apsaugota nuo drėgmės, o garų sunkimasis izoliuotas į lauką iš namo vidaus, toks statinys gali gyvuoti net iki 200 metų. Iki šiol Norvegijoje bei Japonijoje yra išlikę karkasinės statybos statiniai nuo X – XI a., kurie, tikėtina, nebuvo nei impregnuoti, nei kitaip apsaugoti nuo aplinkos poveikio, kuo gali pasigirti šiuolaikiniai statybininkai.

 

EKOLOGIŠKAS. Statant karkasinį namą naudojama kokybiška, natūrali mediena bei nekenksmingos medžiagos, kurios nekenkia nei aplinkai, nei gyventojams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *