krosneles

Kaip išvengti nesklandumų kūrenant židinį ar krosnelę?

Namai Šiltinimas Statybos

Nekokybiškai sumontuotas židinys ar krosnelė rūksta, dūmtraukis neatlieka tiesioginių savo funkcijų. Židiniai pradeda irti, atsiranda įtrūkimai, atsiklijuoja apdaila, deformuojasi grindys, siena, iškyla grėsmė būsto saugumui. Kaip to išvengti?

Techniniai parametrai

Renkantis židinį bei krosnelę būtina atsižvelgti į jų galingumą ir šildomos patalpos plotą, apskaičiuoti pastato šilumos nuostolius. 1 kilovato židinio šilumos galios pakanka sušildyti 10 kv. m gerai izoliuoto pastato (jei senas, 10 kv. m reikės daugiau šilumos). Jei židinys Jūsų namuose tarnaus ne tik kaip interjero detalė, bet ir atliks šildymo funkciją, tai rekomenduojama rinktis didesnio galingumo kapsulę.

Krosnelė tiesiog pajungiama prie kamino 2 būdais: pajungti krosnelę tiesiai prie kamino iš nugarinės krosnelės pusės arba pajungti krosnelę prie kamino papildomu vamzdžiu per krosnelės viršų. Tai priklauso nuo patalpos, kur bus statoma ar kabinama krosnelė, kamino bei bendro interjero. Krosnelės apšildo ne tik vieną patalpą, bet ir viso buto arba nedidelio dviejų aukštų namo šildymui (iki 200 kv. m. ploto).

Skaičiuojant nuo prijungimo prie ugniakuro vietos, dūmtraukis turi būti ne žemesnis nei 5 m aukščio, o jo skersmuo atitikti techniniame aprašyme nurodytus parametrus.

Jei deginate drėgnas malkas, kurių kaloringumas nedidelis, tikėtina, kad kaminas labai greitai pasidengs suodžiais. Dėl to stenkitės kūrenti tik kokybišku kuru, kuris yra pritaikytas pagal židinį ar krosnelę.

Saugumas

Siena, prie kurios bus montuojamas židinys ar krosnelė, turi būti pastatyta iš ugniai atsparių medžiagų. Svarbu, jog patalpa, kurioje bus židinys ar krosnelė, būtų pakankamai vėdinama. Nes išdegus deguoniui yra pavojus apsinuodyti CO2 dujomis. Esminiai pavojai, kurie gali tykoti netvarkingai eksploatuojant židinį – suodžių gaisras, sutrūkęs kaminas.

Prie židinio ar krosnelės dažniausiai naudojamas stiklas, tačiau galima nedidelį grindų plotą dekoruoti  ir kitomis ilgaamžiškomis, praktiškomis medžiagomis – plytelėmis, akmenukais, ar jų intarpais.

Norint išvengti nelaimių, reikia nepamiršti bent kartą per sezoną išvalyti kaminą.

Išvaizda

Šiais laikais siūloma įvairių nedidelių, kompaktiškų židinių, taip pat krosnelių. Statant židinį, kuris atliks tik dekoratyvinę funkciją, kapsulę reikėtų rinktis su dideliu stiklu, pakeliamomis durelėmis arba rinktis atvirą židinį. Židinio atbrailos, apvadai ir padas turi didelės įtakos kambario išvaizdai, nes tai vyraujantis elementas.

Krosnelės gaminamos iš ketaus ar plieno, jų durys gali būti komplektuojamos su stiklu arba be jo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *