Langų tarpinių keitimas

Be kategorijos

Kartais taip jau nutinka, jog įsistačius langus namuose, po kurio laiko mes jau nebegalime jais pilnavertiškai džiaugtis. Kad ir kokius gerus ir brangius langus įsistatytume, mums vis tiek anksčiau, ar vėliau gali tekti susidurti su kai kuriais sunkumais. Langai neretai pradeda plastikiniai langaikondensuotis, todėl mums tampa reikalingas langų tarpinių keitimas. Apie tai, kam yra reikalinga ši procedūra, mes ir ketiname pasikalbėti šiame straipsnyje, tačiau prieš tai norime priminti, kad jau prieš statantis bet kokio tipo langus, pirmiausia reikėtų įsitikinti ir sužinoti visus jų parametrus ir galimus gedimus. Tokiu atveju nei langų tarpinių keitimas, nei koks nors kitas remontas neatrodys po to toks jau ir baisus.

Ar žinojote, kad tiek oras, tiek vanduo gali pradėti kauptis ir pereiti per pačius langus, o ne tik aplink juos? Dažnai toks nutekėjimas lange sukelia tam tikrus gedimus, tai yra – pablogėjusią tarpinę. Langų tarpinės yra neopreno ir butilo gumos sandarikliai, skirti sušvelninti stiklui ir suteikti apsaugą nuo atmosferos poveikio. Net jei ir tarpinių pablogėjimas yra sisteminis, langai jau neegali pasiekti savo eksploatacinio periodo. Tačiau dabar jau yra tokia paslauga, kaip langų tarpinių keitimas, todėl visiškai nėra tikslo keisti visus langus ir tokiu būdu tik patirti daugiau vargo ir išlaidų.

Langų tarpinių keitimo metu yra galimybė pašalinti esamą perimetro tarpinę, sumontuojant naują. Tarpinių pakeitimas yra pats priimtiniausias sprendimas, kadangi tarpinės apskritai laikosi ir yra ilgaamžiškesnės, nei, kad įvairūs hermetikai. Tačiau tarpinės automatiškai yra ir brangesnės. Norėdami pakeisti seną langų tarpinę nauja, gali tekti pašalinti lango stiklą, jeigu tik jis čia trukdo normaliai lango funkcijai atlikti. Jeigu langai yra labai jau seni, keisti tarpines gali būti ir neįmanoma, vien dėl nepatogaus priėjimo. Tačiau juk visus senus lagus, jau senai buvo laikas pakeisti naujais ir ekonomiškais langais, pavyzdžiui, plastikiniais. Nors kai kuriems žmonėms ir yra sunku suprasti tai. Tokiais atvejais galima išimti esamos tarpinės lemputes ir taikyti elastomerinius hermetikus. Nors toks remontas gali būti ir trumpalaikis ir pigesnis, tačiau jis tarsi sukuria nuolatinę techninės priežiūros problemą, dėl sąlyginai trumpo sandariklių gyvavimo laiko. Diegiant hermetiką yra svarbu, kad būtų galima užtikrinti sukibimą ir išvengti blokavimo ertmių, kurios gali praleisti drėgmę.

Oro ir vandens infiltracijos per langą gali atsirasti dar ir dėl pasenusių langų rėmų. Jie kartais sudaro įvairius įtrūkimus. Jeigu Jūs pajautėte tik ribotą nesklandumą, pavyzdžiui, prastesni garsų pralaidumą, tai gali būti, kad pakaks tik modifikuoti eamą mazgą, o ne jį pakeisti.

Jeigu šiuo metu kaip tik vykdote tam tikras statybas savo namuose, galite tiesiog iš anksto apsisaugoti nuo galimo langų pratekėjimo, dėdami papildomo sluoksnio stiklą prie pačio pastato interjero. Vis dėlto kartais ir toks dalykas gali visiškai neapsaugoti Jūsų nuo tam tikrų su langais susijusių prolemų. Galite po kurio laiko pastebėti, kad anksčiau buvę veiksnūs langai, ėmė kondensuotis. Tai ypač dažnai nutinka tais atvejais, kai langai būna neatidžiai projektuojami ir įdiegiami. Kai kurie „specialistai“ tiesiog taiko laikinąsias montavimo priemones. Būtent dėlto yra itin svarbu, kokius žmones rinksitės savo langų montavimo darbams atlikti.

Nutekėjimas dar gali atsirasti ir dėl nesandarumo tarp sąveikaujančių ir ilgalaikių rėmo dalių. Priklausomai nuo langų amžiaus ir dydžio, kai kurie deformacijos gedimai gali būti visai nesunkiai pataisomi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *