Namų oro tarpų šiltinimas gyvenamosios vietos naudai

Namų oro tarpų šiltinimas

namų oro tarpų šiltinimasPastaruoju metu nėra kažin kokių inovacijų, skirtų namo šiltinimui. Taip, jau ir mes žinome apie „protingus“ namus, kuriuose viskas apgalvota, kurie yra ekologiški ir taupūs. Tik kelios Lietuvos šeimos gali sau leisti tokią prabangą kaip protingo namo statymas? Tokių mažuma. Dėl šios priežasties gyventojai į savo galimybes žvelgia objektyviai ir renkasi tokį namo šiltinimą, kuris yra prieinamesnis. Namų oro tarpų šiltinimas senams namui yra gyventojams palankesnis sprendimas, kai jie galvoja apie savo biudžetą. Kas iš to, jei bus paimama milžiniška paskola protingo namo statymui, o visą likusį gyvenimą gyvenimo nematysite, nes reikės paskolą grąžinti, nuolatos taupant.

Gyvenamoji vieta turi būti tvarkoma taip, kad joje būtų galima patogiai gyventi dar ilgai ir naujo namo statybos nereikėtų svarstyti. Kai sename name atliekamas namų oro tarpų šiltinimas, jis tampa gerokai labiau ekonomiškas. Šeima, kurios namas yra atnaujinamas, kuris sulaukia pagalbos, žimą šeimą apgaubia malonia šiluma, o vasarą – gaivumu. To pasiekiama tada, kai namas gali be didesnių pastangų „kvėpuoti“. Tas „kvėpavimas“ nereiškia, kad namas kaip žmogus: įtrauks šaltą orą vidun, o išlei į aplinką šiltą orą, nes tai namui reikštų oro tarpus, o ne „kvėpavimą“. Kvėpuojantis namas yra tas, kurio sienos geba palaikyti optimalią temperatūrą. Žinoma, optimali temperatūra suvokiama skirtingai, bet tam šeima ir gali sudeginti skirtingą kiekį malkų ar kito kuro, tai jau šeimos pasirinkimas. Beje, namų oro tarpų šiltinimas yra ne laiko gaišimas ar tuščias pinigų švaistymas. Ši paslauga, namų oro tarpų šiltinimas, yra tokia paslauga, kuri duoda efektyvų rezultatą. Jau pirmąją žiemą po namų oro tarpų šiltinimo šeima pajus, kad namai kitokie nei praeitą žiemą. Ne todėl, kad šių metų žiema šiltesnė, o todėl, kad namas tapo taupesnis.

Namų oro tarpų šiltinimas šiais laikais daromas skirtingomis technikomis dėl to, kad pastatų būklė ir statymo pobūdis ne vienodas. Šiltinimas putomis, pavyzdžiui, yra populiaresnės tada, kai medinis namas yra apmūrytas. Tada putos keliauja į mūros siūles. Vėliau viskas užglaistoma ir darbo žymės išoriškai nelieka. Lieka tik pojūtis, kad namai nebeturi nepageidaujamo skersvėjo. Diskomfortas namuose yra tas dalykas, kurio tikrai galima atsikratyti, jei į pagalbą pasikviečiame specialistų. Tiesiog viską reikia protingai daryti ir pinigus į namo gerovę investuoti ne atsainiai, o pasvėrus visus paslaugos priavalumus ir trūkumus. Greičiausiai jau esate įsitikinę, kad pigesnės paslaugos ne visada yra geresnės, tad kartais kiek brangesnė vienkartinė investicija leidžia daugiau sutaupyti. Kaip liaudis sako: „skūpus moka du kartus“. Jūs būkite tais, kuriems užteks ir vieno karto.  Namai bus svajonių namai tada, kai bus maksimaliai pašalinti namo trūkumai. Sutvarkius namo sienas galima daugiau dėmesio skirti namų interjerui, o taip jaukumas namuose bus išgautas gana greitai. Malkų sunaudojimas ryškiai sumažės, vadinasi, bus galima turimas lėšas panaudoti tikslingai kitose vietose. Gera žinoti ir tai, kad, kai malkų sunaudojimas sumažinamas, tai ir gamtai kenkiama mažiau. Juk malkas deginant išsiskiria medžiagos į orą, kurios oro sudėčiai nėra tinkamos. Dėl tos pačios priežasties draudžiama deginti padangas, patariama nedeginti senos žolės, nes nuo to tik gaisrų tikimybė išauga, o gaisrininkai ir taip kas dieną rizikuoja gyvybėmis, kai iš liepsnų traukia kieno nors gyvenamąją vietą. Nelaimės židiniu gali tapti bet kuris namas, jei namuose neatsakingai rūkoma ar kitaip rizikuojama. To reikėtų vengti, nes ne tik namų oro tarpų šiltinimas nueis veltui, bet iš viso gali nelikti kur gyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *