Pavadėliai šunims yra reikalingi visiems šunų šeimininkams

Be kategorijos

Pavadėliai šunims buvo ir bus viena pagrindinių priemonių, kuri leidžia šeimininkams geriau kontroliuoti savo šunis. Žinoma, šunų yra visokių. Vieni iš jų tokie ramūs, kad net be pavadėlio niekur toli nenueina nuo šeimininko. Tačiau pavadėliai šunims jiems vis tiek yra reikalingi, ypač, kol gyvūnai dar yra jauni. Jauni šunys yra be galo vikrūs, smalsūs, jie nori viską tyrinėti ir visur lakstyti. Tai kartais gali būti šiek tiek pavojinga tiek aplinkiniams, tiek pačiam augintiniui.

Šunys turi būti mokomi gražiai vaikščioti su pavadėliu. Juk jie negimė mokėdami, kad patraukus už pavadėlio, reikia stoti ir panašiai. Išmokyti šunį tam tikrų manierų ir tinkamai elgtis su pavadėliu kartais gali būti šiek tiek sudėtinga. Mokymasis gali būti sudėtingas, todėl, kad šunys yra labai vikrūs ir jie gali tiesiog greičiau už jus bėgioti ir temptis iš paskos pavadėlį per stipriai. Kuo didesnis šuo – tuo sunkiau yra jį suvaldyti. Todėl, mokyti gyvūną tinkamai eiti su pavadėliu reikia nuo pat mažens. Bet kuriuo atveju, net ir didelių veislių gyvūnai, kol jauni, tikrai nebūna milžinai. Juk kai kurie šunys yra tokie judrūs ir smalsūs, kad gali labai greitai imti bėgti, kur tik akys neša. Kai kurie iš jų kaippavadelis tik gali elgtis ir dar kitaip. Pavyzdžiui, daug kur stoti, vis kažką uostyti, ar šlapintis ant kiekvieno kampo. Išmokyti savo šunį vaikščioti be jokio pavadėlio traukinėjimo yra ir sudėtingas ir be galo svarbus Jūsų uždavinys. Svarbiausia, kad Jums niekada nereikėtų jo visaip traukioti. Taigi, čia yra labai svarbus Jūsų ir Jūsų šunelio vieningas susiderinimas. Jei kruopščiai to mokysitės, greitai suprasite, kad visa tai atsipirko tikrai su dideliu kaupu.

Jums tikriausiai jau teko matyti šunis per televiziją, ar per kokias nors parodas? Ten augintiniai tiesiog nepriekaištingai žingsniuoja šalia savo šeimininko. Tai rodo puikų pavyzdį ir tikrai sulaukia nemažai aplinkinių dėmesio. Tokie mokymai reikalauja daug darbo ir laiko, todėl pasiruoškite tam iš anksto. Yra ne vienas metodas, kuris padeda šunims išmokti vaikščioti su pavadėliais. Ne visi metodai tinka išskirtinai visiems šunims, todėl šiais patarimais galite pasinaudoti tik kaip gairėmis:

  1. Dažnai eikite su savo šuniu į lauką ir mokykitės. Palaikykite vienodą tempą, įveskite režimą ir mokėkite sudominti savo augintinį. Nepersistenkite. Geriau darykite treniruotes trumpesnes, bet dažnesnes kad šunelis neprarastų susidomėjimo;
  2. Iki kol šuo išmoks tinkamai vaikščioti su pavadėliu, reikia jį išmokinti ir kitų suvaldymo būdų. Galbūt kokios nors komandos („stok“, „lauk“ ir panašiai). Šunys turi daug perteklinės energijos, todėl kol jie juani, reikia mokėti ne vien griežtai auklėti, bet ir kažkuo sudominti. Galite turėti su savimi kokių nors šunų skanėstų, kuriuos jis gauna tik už „gerą pasirodymą“. Beje, skanėstus nebūtina pirkti prekybos centruose. Tai gali būti ir tiesiog sūrio, ar kumpio gabaliukai iš Jūsų šaldytuvo. Tereikia žinoti, ką Jūsų šuo mėgsta labiausiai.
  3. Pradėkite mokymus nuo mažesnių erdvių: savo namų, nuosavo kiemo. Tik vėliau ženkite į viešumą. Šuo turi pirmiausia išmokti bent jau elementarių taisyklių, o tik po to „veržtis“ į nepažįstamas vietas. Juk nepažįstamose vietose dar viskas jiems neištyrinėta.
  4. Pradžioje vaikščiokite negreitu tempu. Tai neskatins šunio ir Jūsų tampyti už pavadėlio Tačiau kartas nuo karto žingsnius pagreitinkite, nes taip pavyks labiau sudominti gyvūną.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *