langų reguliavimas

Langų reguliavimą būtina atlikti profilaktiškai

Durų remontas Kaune Langų reguliavimas

Langų reguliavimą būtina atlikti kartą per 3-5 metus tam, kad užtikrinti nepriekaištingą langų (tame tarpe – ir durų) veikimą. Tačiau ar pasirūpiname savo langais, durimis ir tai atliekame? Dažniausiai juos ir pamirštame, kol nepradeda rimtai strigti. Dar viena taisyklė, padėsianti išvengti rimtų gedimų atsiradimo – guminių tarpinių ir apkaustų mechanizmų sutepimas bent kartą per metus. Atsirado sunkumai, pasukant rankeną, furnitūros traškėjimas, stringa uždarymo mechanizmas, prarandamas lango sandarumas, atsiranda skersvėjis? Tokiais atvejais dažniausiai reikalingas durų ir langų reguliavimas bei sutepimas.

Langų reguliavimas yra lango atstatymas į pirminę jo padėtį, atliekamas, norint pašalinti langų, durų išsikreivinimą horizontalioje plokštumoje, o taip pat prispaudimo plokštumoje, siekiant užtikrinti sandarumą. Šiuolaikinių durų ir langų reguliavimas neužima daug laiko, bet yra labai svarbus faktorius, turintis įtakos ilgaamžiam konstrukcijos veikimui. Laiku atliktas lango, durų reguliavimas bei profilaktinis sutepimas sutaupys Jūsų pinigus ir padės išvengti didesnių išlaidų, susijusių su rimtesniu lango ar durų remontu bei jo keitimu.

 

Durų reguliavimas – tai jų atstatymas į pradinę padėtį. Dažniausiai tokio durų remonto prireikia, kai jos ima praleisti šaltį (yra nesandarios), sunkiai arba su keblumais užsirakina, tvirtai neužsidaro, girgžda plastikinių durų apkaustai ir t.t.Beje, durų remonto Kaune meistrai perspėja, jog neteisingas durų reguliavimas savo jėgomis sąlygoja pagrindinių furnitūros elementų gedimą. Dėl drėgmės ar perdžiuvimo gali deformuotis medinių durų stakta ar varčia. Durų remonto Kaune meistrai tvirtina, jog plas­ti­ki­nės balkono durys grei­čiausiai iš­kryps­ta ir ima su­nkiau da­ri­nė­tis. Spynų gedimas – viena pagrindinių ir dažniausių durų remonto priežasčių. Spynos funkciją gali labai rimtai sutrikdyti krypstančios ar deformuotos sunkios, masyvios durys.Nereikia laukti, kol vieną kartą spyna užsikirs ir sukels daug nepatogumų, o tiesiog laiku pasirūpinti durų remontu ir pašalinti gedimą. Krypstančių masyvių šarvo durų net pačių tvirčiausių ir patikimiausių spynų liežuvėlis ar spynos kaiščiai niekada neatitiks jam skirtos ertmės durų staktoje, spyna bus rakinama sunkiai, o spynų keitimas beprasmis. Vidaus durys, iš kokios medžiagos jos bebūtų pagamintos – medinės, plastikinės, stiklinės ar kt. – pareikalauja mažiau remonto, nors yra varstomos nė kiek ne mažiau nei išorinės. Įstatyti  langai ir durys reikalauja teisingos eksploatacijos ir priežiūros, o  atsiradus rimtesniam gedimui, jį turi pašalinti patyręs profesionalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *